Понеділок, 2025.06.16, 10:43

Головна   Каталог статей   Мій профіль  Вихід

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS


З Україною в серці
Меню сайту
Фізкультхвилинки
Викладання
Проблеми дітей
та їх вирішення
Мотиватори
Категорії розділу
Мои статьи [2]
Позакласна робота [12]
Адміністрування школи [80]
Робота з батьками [18]
Класне керівництво [115]
Викладання математики [11]
Шкільна психологічна служба [10]
Початкова школа [23]
Спорт та здоров'я в школі [6]
Ранній розвиток "МОНТЕССОРІ-city" [30]
Викладання географії [9]
Бібліотека [3]
Викладання хімії [1]
Іноземна мова [3]
Презентації з англійської мови, німецької мови
Педагогічні статті [95]
Банер сайту


Ваша думка
В учительській ви б хотіли мати...
Всього опитано: 203
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Главная » Статьи » Класне керівництво

Батьківські збори «Сідаємо за уроки» 2 клас.
Мета:
1. Виявити уявлення батьків про організацію навчальної роботи дітей вдома.
2. Дати рекомендації батькам про те, як формувати у дітей навички самоконтролю, уміння працювати самостійно.
3. Познайомити батьків з гігієнічними вимогами з виконання домашніх завдань.
Учасники: класний керівник, батьки учнів другого класу.
Підготовча робота:
1. Анкетування учнів.
2. Підбір питань для батьків на тему «Азбука навчальної праці».
3. Виготовлення пам'яток для батьків з алгоритмом виконання домашніх завдань.
4. Спільно зі шкільним бібліотекарем класний керівник готує виставку книг і журналів по темі зборів.

хід зборів
1. Організаційна частина.
Батьки займають робочі місця в класі. Учитель відкриває збори, оголошує його тему і цілі, знайомить з порядком проведення батьківських зборів.
2. Опитування батьків «Азбука навчальної праці»
1. Чи повинен дитина чекати батьків, щоб виконати домашнє завдання?
2. Чи потрібно допомагати дитині в навчальній діяльності?
3. Якщо дитина ходить в групу продовженого дня, то чи всі уроки він повинен робити там?
4. Як ви допомагаєте дитині впоратися з труднощами при виконанні домашнього завдання?
5. Як ви вчините, якщо ваша дитина виконав домашнє завдання недбало?
6. Чи повинно бути у дитини своє робоче місце для виконання домашнього завдання?

3. Повідомлення класного керівника про організацію навчальної роботи дітей вдома.
Батьки повинні бути зацікавлені в тому, щоб налагодити процес приготування домашніх завдань. Як же привчити дитину до виконання домашніх завдань?
У дитини длжно бути своє постійне робоче місце. Воно повинно бути добре освітлене. Робочий стіл ставиться ближче до вікна так, щоб світло падало зліва. У вечірні години необхідно включати настільну лампу, яка ставиться так, щоб світло падало зліва. Під час читання книгу корисно помістити на підставку в похилому (під кутом 45 градусів) положенні. Під час приготування уроків на столі не повинно бути ніяких зайвих предметів.
Все повинно знаходитися на своїх місцях. Перед очима - календар і розклад уроків.
Не рекомендується користуватися важкої ручкою, так як збільшення її ваги навіть на 1 грам підсилює стомлення.
Виконання домашніх завдань швидко стомлює дитини, коли він працює за столом, який не відповідає його росту. Прнімая позу зігнувшись за столом, ми тим самим затрудняем кровообіг і дихання, що негативно впливає на роботу серця мозку. При зростанні дитини від 120 до 129 см. Стіл повинен мати висоту 59 см., При зростанні від 130 до 139 см. - 62 см., При зростанні від 140 до 149 см. - 68 см. Різниця між висотою столу і стільця - від 21 до 27 см. відстань від очей до поверхні столу - 35 см., між грудьми і столом відстань має дорівнювати ширині долоні. Треба стежити, щоб ноги спиралися всією ступнею на підлогу або підніжку столу. Не рекомендується замінювати стілець табуреткою, так як сидіння без опори на спину швидко стомлює.
При розумовій роботі кровообіг у мозку прискорюється у 8 - 10 разів. Значить, зростає і потреба в насиченні крові киснем. Тому не забудьте за 10 хвилин до початку занять провітрити кімнату.
Слід зауважити, що стомлення у дитини настає набагато швидше, якщо він працює при шумі. Батькам важливо подбати про те, щоб ніякий шум не проникав у кімнату, в якій дитина виконує домашнє завдання.
Для успішного виконання домашнього завдання необхідний чіткий ритм занять. Наприклад, після 25 хвилин роботи другокласнику слід зробити перерву на 5 - 10 хвилин, під час якого доцільно виконати декілька фізичних вправ.
Приступати до виконання домашнього завдання дитині найкраще через один або півтора години після повернення його з школи, щоб він встиг відпочити від занять. Найкраще починати заняття в 16 годин. Якщо дитина зайнята якими - або іншими важливими справами (напрімр, відвідує гурток), то, звичайно, можна сідати за уроки і пізніше. Але в будь-якому випадку не можна відкладати це на пізній вечір. Дітям, які займаються у другу зміну, найкраще робити домашнє завдання вранці.
4 .Сообщеніе класного керівника про результати анкетування учнів класу.

5.Решеніе батьківських зборів.
1. Вчити дитину самостійно виконувати домашні завдання і правильно оцінювати результати своєї діяльності.
2. Надавати допомогу дітям при виникненні труднощів при виконанні домашніх завдань.
3. Не скупитися на похвалу. Хвалити завжди виконавця, а критикувати тільки виконання.
4. Використовувати підготовлені пам'ятки для дитини «Сідаємо за уроки». Для батьків - пам'ятка «Як привчити дитину до самостійності у приготуванні уроків».
6. Ознайомлення з виставкою літератури та вручення батькам пам'яток.
Пам'ятка «Сідаємо за уроки»
1. Сідай за уроки завжди в один і той же час.
2. Провітри кімнату за 10 хвилин до початку занять.
3. Вимкни радіо, телевізор. У кімнаті, де ти працюєш повинно бути тихо.
4. Перевір, на своєму чи місці стоїть настільна лампа.
5. Уточни розклад уроків на завтра.
6. Приготуй письмове приладдя для заняття.
7. Сядь на стільці зручно. Прийшов час починати роботу.

Пам'ятка «Як привчити дитину до самостійності у приготуванні уроків»
1. Почніть з предмета, який легше дається дитині.
2. Таблицю множення повісьте над ліжком і вчіть по ній множити і ділити відразу.
3. Радійте всьому тому, що виходить у дитини.
4. Обов'язково читайте з дитиною книжки вголос по черзі. Розглядайте ілюстрації, читайте за ролями.
5. По російській мові звертайте увагу на виконання вправи повністю (адже завдань може бути декілька).
6. Вийдіть з кімнати, поки він виконує завдання, не стійте за спиною. Не гнівайтесь на свою дитину і не злите його.

анкетування учнів
1) Чи є у тебе вдома спеціальне місце, де ти постійно виконуєш домашнє завдання?
а) Так
б) Ні
2) Як довго ти виконуєш домашнє завдання?
а) Одна година
б) Дві години
в) Три години
г) Більше трьох годин
3) З якими предметами ти легко справляєшся самостійно?
(Напиши) __________________________________________________
   4) Які предмети ти готуєш з працею?
(Напиши) __________________________________________________
Категория: Класне керівництво | Добавил: Inna (2015.02.11)
Просмотров: 1502 | Теги: батьківські збори | Рейтинг: 5.0/19




Всего комментариев: 0
avatar
З Україною в серці
Нові матеріали:
СЛОВНИК
Мануал - підручник або посібних користування програмою.
Правила роботи
Відлік часу
Вхід на сайт
Цікавий матеріал

Тексти листів подяки батькам, учням і вчителям



Запрошення на батьківські збори. Шаблони



Виховні години 3 клас



Бланк (шаблон) Протоколу батьківських зборів: оформляємо правильно



Зразок протоколу батьківських зборів


Святкуємо разом:
БЕРЕЗЕНЬ
1 - д/н компакт-диску(1983)
10 -   д/н телефону  (1876)
22 - д/н процесору Intel   Pentium (1993)
26- д/н  макровіруса Melissa    (1999)
28 - перша в світі угода з продажу комп'ютера. Покупцем машини UNIVAC I стає  Бюро Перепису Населення США (1946)
Поиск
Календарь
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзья сайта
  • Создать сайт
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz