Неділя, 2025.06.15, 01:17

Головна   Каталог статей   Мій профіль  Вихід

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS


З Україною в серці
Меню сайту
Фізкультхвилинки
Викладання
Проблеми дітей
та їх вирішення
Мотиватори
Категорії розділу
Мои статьи [2]
Позакласна робота [12]
Адміністрування школи [80]
Робота з батьками [18]
Класне керівництво [115]
Викладання математики [11]
Шкільна психологічна служба [10]
Початкова школа [23]
Спорт та здоров'я в школі [6]
Ранній розвиток "МОНТЕССОРІ-city" [30]
Викладання географії [9]
Бібліотека [3]
Викладання хімії [1]
Іноземна мова [3]
Презентації з англійської мови, німецької мови
Педагогічні статті [95]
Банер сайту


Ваша думка
В учительській ви б хотіли мати...
Всього опитано: 203
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Главная » Статьи » Позакласна робота

Місто правових знань. 1-й клас
На етапі підготовки до уроку діти оформили спогади про щасливі моменти свого життя у вигляді стенду.

Тема позакласного заняття: Місто правових знань.

мета:

показати, що всі люди мають рівні права;
розвивати мовлення, уважність, сприяти відтворення пройденого матеріалу через гру;
виховувати повагу до висловлювань однокласників, їх правам.
Обладнання: презентація міста Правових знань, схема маршруту, дати і назви документів, права дитини, ілюстрації; стенд; казкові тести; інвентар до сценці; символи Росії (прапор, гімн, герб)

хід уроку

1. Організаційний момент.

Читання вірша учителем.

- Здрастуйте! -
Поклонившись, ми один одному сказали,
Хоч були зовсім не знайомі.
- Здрастуйте! -
Що особливого тим ми один одному сказали?
Просто "здрастуйте",
Більше адже ми нічого не сказали.
Чому ж крапельку
щастя додалося у світі?
Чому ж крапельку
радіснішим стала життя?
(В. Солоухін)

- Про що цей вірш? (про щастя)

Багатьом людям хочеться, щоб всі їх друзі і навіть зовсім незнайомі люди ставилися б до них уважно, з повагою, доброзичливо.

Привітайте один одного привітною усмішкою. Ось ми всі посміхнулися, і життя, нехай на саму крапельку, стане радісніше і цікавіше. Думаю, що сьогодні і наше заняття пройде цікаво, злагоджено, з користю для всіх.

- Готуючись до заняття, ви всі разом оформили стенд, на якому помістили фотографії з відображеними на них приємними моментами вашого життя. Чи можна цього стенду дати назву "Щастя-це ...".

- Чому можна дати таку назву? (Тому що на фотографіях щасливі моменти життя дітей)

- Розглядаючи ці фотографії можна сказати, що кожен з вас по-різному розуміє, що таке щастя. Поділіться з нами своєю думкою про те, що таке щастя? (мир на Землі, мама і тато поруч, любов до Батьківщини, до малої батьківщини, ...)

- А тепер послухайте, яке тлумачення дає словник

Щастя - це почуття і стан повного задоволення чим-небудь, успіх, удача. Тому всі ваші думки були правильними. Але незважаючи на те, що у кожного з нас різне розуміння, щастя, у нас є спільний дім - Батьківщина, тобто наша країна.

2. Повідомлення теми і мети.

- Як називається наша країна? (Росія)

- На планеті Земля багато різних країн і кожна країна має свої відмінні символи, в нашій країні по-іншому їх називають державні символи Росії. До цих символів відносяться прапор, герб, гімн. Гімн ця урочиста пісня, яку слухають завжди стоячи. А ми всі жителі цієї країни називаємося - громадяни Росії чи росіяни. А значить, маємо свої права та обов'язки. Ось про права ми і поговоримо сьогодні. Я пропоную вам здійснити подорож по місту Правових знань (відкривається схема міста правових знань). А щоб під час подорожі було цікаво давайте разомнёмся і проведемо естафету "Скороход". (Естафета, 2 команди).

- Хлопці, скажіть, чому у нас не вийшла гра. (Тому що не дотримувалися правила гри).

- Ось так само як і в нашій невеликій грі, в невеликому класному колективі, так і у всій країні, щоб виходило будь розпочату справу, щоб кожна людина могла бути щасливим, захищеним повинні бути правила, які кожен громадянин країни їх повинен обов'язково виконувати.

3. Вивчення нового матеріалу.

- А щоб дізнатися що ж це за правила і для чого вони потрібні ми зробимо першу зупинку, яка називається "Будинок основного закону" (натиснути на назву зупинки, з'явиться ілюстрація Будинку Уряду)

- Хто знає, що це за будівля?

- Це Будинок Уряду, який знаходиться в столиці нашої країни місті Москва. Назва цієї будівлі говорить сама за себе. У ньому знаходиться Уряд, тобто команда людей, яка керує нашою країною, а саме створює ті правила, по - іншому вони називаються закони, виконуючи які громадяни нашої країни роблять життя для себе щасливою і безпечною.

І самий основний, головний закон Росії, який визначає життя держави, права та обов'язки її громадян - називається Конституція. День прийняття основного закону країни - Конституції - 12 грудня 1993р. є державним святом.

У кожній країні свої закони, але є загальні, всесвітні. Головні з них записані в Загальній декларації прав людини. Це міжнародний документ, що захищає права людини.

Хлопці хто знає дату свого народження? (діти називають)

І ось в той день, коли ви народилися, кожен з вас відразу отримав право на життя, яке зазначено у Загальній декларації прав людини. Це право є основним і означає те, що жодна людина, ні за які справи не може бути позбавлений життя ні іншою людиною, ні навіть державою.

Людина росте, живе, вчиться, працює, спілкується з іншими людьми серед яких зустрічаються і люди, які можуть ображати інших, і тому для захисту від таких людей у Загальній декларації прав людини зазначено ще два права - це право на свободу та особисту недоторканність, по якому жодна людина не може утримуватися в неволі іншою людиною і право на недоторканність житла. Суть цього права в тому, що ніхто не повинен заходити в будинок без дозволу господарів цього будинку. Зайти без дозволу в будинок можна тільки в тому випадку, якщо тому, хто живе в цьому будинку, загрожує біда.

Як у кожного дорослого, так у кожної дитини є права. Адже діти беззахисні, і з ними поводяться часом несправедливо. Ось тому, щоб допомогти дітям, уберегти їх від зла, дорослі всього світу вирішили зібратися і подумати, що можна зробити, щоб у всіх дітей було щасливе дитинство. І дорослими був складений документ-Конвенція про права дитини, де записані основні права дітей. Якими ж правами можуть користуватися діти? Одне з них, як ми вже говорили, це право на життя. А щоб дитина могла вирости здоровим, розумним і принести своїй країні користь йому держава надає 3 таких права: Перше право - Право на охорону здоров'я. Це право дає можливість кожній дитині безкоштовно лікуватися в поліклініках і лікарнях. Друге право - право на освіту, яка дозволяє всім дітям безкоштовно навчатися школах, і не тільки безкоштовно, але і обов'язково. Третє право - право на відпочинок. Завдяки цьому праву після напруженої трудової тижня ми можемо відпочити у вихідний день, а провчившись кілька місяців або рік діти мають канікули.

А де ж діти отримують знання? (В школі). Ось тому ми зараз зі станції "Світ знань" відправимося куди? (в школу).

- Давайте заглянемо в один з класів цієї школи.

Сценка "На уроці". (Текст сценки взято з книги "Першокласні історії про права".)

Олена Іванівна. Всі дорослі Землі хочуть, щоб їхні діти були щасливі, здорові і добре вчилися. Тому одного разу дорослі зібралися і склали Конвенцію про права дитини. Це щось на зразок закону, в якому записано, що у всіх дітей Землі є право мати сім'ю, лікуватися, якщо захворіють, відпочивати, коли втомляться ... Все- все- всі діти, незалежно від того, якою мовою вони говорять, якого кольору в них шкіра, багато грошей у їхніх батьків чи мало.

Вовчик. (викрикує з місця) Ну, це брехня. У Серьоги з нашого двору батьки багаті, так він відпочивав на цих ... як їх ... на Канарейкін островах. А ось я - у бабусі в селі.

Кирило. Чи не на Канарейкін, а на Канарських островах. Ну і що, погано тобі було в селі?

Вовчик. Ні, мені здорово було. Там сінокіс, і ще я на коні їздив і мені дядя Ваня дав трактор покерувати. Але все одно, яке ж це рівність?

Олена Іванівна. І ти, і невідомий мені Серьожа мають рівні права на відпочинок, а дорослі в міру своїх можливостей забезпечують вам цей відпочинок. У Конвенції само не записано, що всі-всі діти Землі повинні відпочивати саме на Канарських островах.

Юлька. Пхе- ха, якби всі діти Землі відразу залізли на ці Канарейкін острова, то острова б потонули! Дітей- то багато!

Олена Іванівна. Так, дітей багато, і вони всі мають рівні права.

Юлька. А якщо дві дитини мають право на одну мороженку? Тоді як?

Вовчик. Як, як ?! Відкушувати по черзі.

Олена Іванівна. Між іншим, це дуже важливе питання. Як бути, коли право однієї людини стикається з правом іншого? У стародавні часи один розумний чоловік сказав: "Моя свобода розмахувати руками закінчується там, де починається ніс мого сусіда". Це означає, що треба дотримуватися свої права і не порушувати чужі.

Юлька. Ні, іноді дати в ніс дуже корисно. Ось хлопчаки не хотіли мене брати грати в футбол, тому що дівчисько. А я одного як стукнула! Відразу взяли.

Олена Іванівна. Дівчатка і хлопчики мають також рівні права. Хоч грати, хоч битися. Але повір мені, дуже неприємно дивитися, коли дівчата б'ються. (Юлька почервоніла) і всі хлопчики і дівчатка мають право навчатися. У різних країнах навчальний рік починається в різний час, наприклад в Австралії - навесні. Але головне - що він починається і діти вчаться!

Кирило. Добре, що всі рівні. Справедливо!

- Про які права щла мова на уроці в школі? (На екрані: право на освіту, на відпочинок.)

- Який же міжнародний документ проголошує всі права дітей? (Конвенція про права дитини)

- А зараз визначте по карті міста Правових знань наступну зупинку. (Зупинка "Казковий ліс")

Який прекрасний ліс. А як ви думаєте якщо ліс казковий, то про тварин цього лісу що можна сказати? (Тварини з казок). Давайте перевіримо наше припущення?

У кожної групи на столах лежить конверт. Відкрийте конверт і покладіть вміст цього конверта на стіл. Що вам потрібно зробити? (Зібрати картинку). Зберіть картинку і визначте - герої з якої казки живуть у цьому лісі? Скажіть назва цієї казки та автора.

(Російська народна казка "Вовк і козенята")

Послухайте уривок з казки. Дайте відповідь на питання: Яке право порушив вовк? (право на життя, право на недоторканність житла)

- Ви вдома часто перебуваєте одні, що ви повинні пам'ятати?

- Чому треба закривати двері?

- Що будете робити, якщо прийде незнайома людина?

- У кого попросіть допомоги?

- Хлопці, а адже зовсім немає бажання йти з цієї прекрасної сонячної галявини, а хочеться посидіти під кроною дерева і послухати спів казкових птахів, подихати лісовим повітрям і просто відпочити. Та може й з іншими героями казок зустрінемося. Давайте відпочинемо.

Физминутка:

Рух газами за рухомими предметами.

- Хто запам'ятав героїв яких казок ми ще зустріли?

- А зображення якого героя зустрічалося вам частіше ніж інших? (Буратіно)

- Буратіно - це герой з якої казки? ("Золотий ключик або пригоди Буратіно", написав цю казку Олексій Миколайович Толстой).

- Хлопці, хто пам'ятає, які герої в цій казці здійснювали негарні вчинки.

(Карабас, лисиця Аліса, кіт Базиліо)

- Здійснюючи негарні вчинки Карабас, лисиця Аліса, кіт Базиліо шкодили іншим героям казки, тобто порушували їх права.

- Я пропоную вам завдання, при виконанні якого ви повинні визначити які права порушували Карабас, лисиця Аліса, кіт Базиліо.

Завдання. Кожній групі я даю картку. На правій стороні картки- ілюстрація, а на лівій - кілька назв прав. Вам потрібно визначити яке право порушене, і з'єднати ілюстрацію з назвою права, яке ви вважаєте що порушено.

Перевірка

(Право на свободу, на недоторканість особи, на недоторканність майна.)

4. Закріплення матеріалу.

Молодці, ви добре визначили які права порушували герої казки "Золотий ключик або пригоди Буратіно" і можемо вирушати до наступної зупинки. Визначте наступну зупинку. (Алея казкових завдань)

Робота в парах

Хлопці, наша подорож була тривалим, ми побували вже на трьох зупинках, багато дізналися нового і зараз вам належить показати свої знання виконуючи важке але цікаве завдання.

завдання

На дошці написані назви прав. На столах у вас аркуші, на яких написані назви казок і різнокольорові фішки. Давайте прочитаємо які назви написані. Ви зараз будете дивитися уривки з казок і визначати яке право порушене в кожній з казок. Після того як ви визначите яке право порушене в просмотренном уривку, ви берете фішку того кольору, яким написано це право і прикріплюєте до назви казки.

Перевірка

- Порівняйте свою роботу із зображенням на дошці.

Робота була захоплююча, але прийшов час відправити на останню зупинку. Яку? Остання зупинка "Палац Сюрпризів". Які ж сюрпризи нас чекають?

Відгадайте загадку.

Що ж ця за дівиця:
Чи не швачка, що не майстриня,
Нічого сама не шиє,
А в голках цілий рік.

(Ялинка)

- А яке свято наближається, символом якого є ялинка? (Новий рік)

- А раз наближається свято, то ми всі маємо право на що? (Право на відпочинок)

(У кутку стоїть закрита ялинка.)

- А зараз ми з вами повторимо всі права, про які сьогодні говорили, а заодно і ялиночку прикрасимо до Нового року. (Відкривається ялинка). Ви виходите, називаєте право і важите іграшку.

5. Рефлексивна хвилинка.

- Вийшло у нас прикрасити ялинку?

- Чому ми змогли прикрасити ялинку? (Тому що ми уважно слухали і запам'ятали все, що дізнавалися під час подорожі)

- Як ви думаєте, чи всі права ми дізналися?

Звичайно ж, ні, ми з вами продовжимо знайомство з правами людини під час наступних подорожей. А зараз заняття наше закінчилося і я пропоную вам використовувати ваше право на відпочинок, піти на перерву.
Категория: Позакласна робота | Добавил: Inna (2015.02.04)
Просмотров: 741 | Теги: сценарій, День прав дитини | Рейтинг: 5.0/12




Всего комментариев: 0
avatar
З Україною в серці
Нові матеріали:
СЛОВНИК
Хідер - заголовок, "шапка" документа, повідомлення електронної пошти і т.п.
Правила роботи
Відлік часу
Вхід на сайт
Цікавий матеріал

Тексти листів подяки батькам, учням і вчителям



Запрошення на батьківські збори. Шаблони



Виховні години 3 клас



Бланк (шаблон) Протоколу батьківських зборів: оформляємо правильно



Зразок протоколу батьківських зборів


Святкуємо разом:
БЕРЕЗЕНЬ
1 - д/н компакт-диску(1983)
10 -   д/н телефону  (1876)
22 - д/н процесору Intel   Pentium (1993)
26- д/н  макровіруса Melissa    (1999)
28 - перша в світі угода з продажу комп'ютера. Покупцем машини UNIVAC I стає  Бюро Перепису Населення США (1946)
Поиск
Календарь
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзья сайта
  • Создать сайт
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz