Цілі уроку: Навчальна: розгляд загальних особливостей розміщення природних зон Євразії, підтвердити прояв широтної зональності; ознайомлення учнів з особливостями природи і типовими представниками рослинного і тваринного світу арктичного, субарктического і помірного поясів; підвищення комп'ютерної грамотності учнів. Розвиваюча: вдосконалення вміння розкривати зв'язки і взаємозв'язки між компонентами природи окремих зон, складання образного опису зон, розвивати монологічну мова, навички роботи з різними джерелами інформації, вміння аналізувати і передавати інформацію. Виховує: формування емоційно-чуттєвого сприйняття навколишнього світу. Методи: словесні, наочні, практичні Програмне забезпечення: мультимедійна презентація вчителя (на базі навчального електронного посібника "Географія 6-10 клас"), мультимедійний проектор та екран, комп'ютери, карти фізичні та природних зон Євразії; атласи, таблиці природних зон, контурні карти, набір листівок. Технічна допомога: лаборант. хід уроку 1. Вступне слово вчителя. Сьогодні хлопці, у нас дуже складна робота. Ми з вами повинні згадати, що ми вже вивчили по материку Євразії. Познайомитися з особливостями рослинного і тваринного світу деяких природних зон. Для цього давайте згадаємо деякі моменти вивченого. 2. Всебічна перевірка знань. 1. Електронний тест (4 особи) (Додаток № 1) 2. Індивідуальні завдання: ...... За контурній карті визначити назви зазначених річок і озер (Каспійське море-озеро, річка Дунай, р Амур, Ладозьке озеро, р Меконг, р Янцзи, р Об, р Лена, р Інд, озеро Байкал). (1-2 людини) 3. Гра "Чи знаєш ти Євразію" (с іншими учнями) А) Скандинавські гори знаходяться на заході чи північно-заході? Б) Які гори лежать північніше Уральські або Карпати? В) Який півострів розташований на схід - Аппенинский або Балканський? Г) Яке море не замерзає завдяки припливу теплих вод Північно-Атлантичного течії - Карське або Баренцове? Д) Найвища вершина Альп - гора Монблан або гора Сен-Бернар? Е) Індія знаходиться на півострові Індокитай або Індостан? Ж) Пустеля Руб-ель-Халі знаходиться на півострові Аравійському або Піренейському? З) Самое вологе місце на Землі знаходиться в Європі чи Азії? І) На клімат Європи найбільший вплив робить океан Атлантичний або Північний Льодовитий? К) Де в Євразії зосереджені великі запаси нафти і газу в Західному Сибіру або на Памірі? 3. Підготовка до засвоєння нового матеріалу. 1. Бесіда з учнями: А) Хлопці, які природні зони розташовуються на території Євразії? Б) Вкажіть риси подібності та відмінності в розташуванні і складі природних зон Євразії та Північної Америки? В) Чим відрізняється такий природний комплекс, як природна зона, від природного комплексу яр? Г) Що є важливою умовою освіти або зміни природних зон? 2. Аналіз карт. Учитель: Давайте переконаємося в цьому. На карті видно, що на заході і сході материка розташовані зони широколистяних лісів, а всередині материка з'являються зони лісостепу і степів, напівпустель і пустель. Таке розташування пояснюється зменшенням кількості опадів від околиць материка до внутрішніх частин. На півночі материка природні зони тягнуться суцільною смугою, а південніше тайги вони змінюються не лише з півночі на південь, але і з заходу на схід. Широтна зональність найбільш помітно виражена на величезних просторах Східно-Європейської та Західно-Сибірської рівнин. (Учні працюють з атласами, обговорення та коментування отриманих результатів). 3. засвоєння нових знань. 1. Мультимедійна презентація. (Додаток № 2) 2. Самостійна робота. Завдання: описати зміни зон при русі з півночі на південь по меридіану 80 с.д. (Учні працюють в атласах з картою "Природні зони", роблять записи в зошитах за планом опису природних зон (географічне положення, клімат, грунти). Обговорення отриманих результатів). 3. Робота в групах. Завдання для групи № 1: скласти опис і характеристику зони арктичної пустелі. Завдання для групи № 2: скласти опис і характеристику зони тундри. Завдання для групи № 3: скласти опис і характеристику зон тайги, широколистяних лісів. Завдання для групи № 4: скласти опис і характеристику зони степів, Завдання для групи № 5: скласти опис і характеристику зон напівпустелі і пустелі. Физминутка (спробуємо дари тайги. - Брусницю, заповнимо організм вітамінами Звучить музика голосів птахів). 4. Повідомлення учнів про рослинний і тваринний світ природних зон. (Раннє підготовлені за завданням вчителя. Демонстрація листівок тваринного і рослинного світу) 5. Закріплення нових знань. Учитель: А тепер давайте перевіримо, що у нас залишилося в пам'яті. 1. Вкажіть риси подібності та відмінності в розташуванні і складі природних зон арктичних пустель і тундри Євразії та Північної Америки. 2. Чим різняться і чим схожі по розташуванню та складом ліси помірного поясу Євразії та Північної Америки? 3. Визначте, які з цих рослин і тварин зустрічаються в Північній Америці, які - в Євразії, а які - і там, і там. (Ведмідь грізлі, карликова верба, сибірська сосна, койот, бобри, вівцебик, модрина, скунс, білий ведмідь, карибу, росомаха, гікорія, зубр, тюльпанове дерево, уссурійський тигр). (Слайд № 15 мультимедійної презентації) 4. В якій природній зоні розташована наша місцевість? 6. Виставляння оцінок учням. 7. Домашнє завдання: Скласти прогноз антропогенних змін в кожній зоні, запропонуйте заходи з охорони її природи.
БЕРЕЗЕНЬ 1 - д/н компакт-диску(1983) 10 - д/н телефону (1876) 22 - д/н процесору Intel Pentium (1993) 26- д/н макровіруса Melissa (1999) 28 - перша в світі угода з продажу комп'ютера. Покупцем машини UNIVAC I стає Бюро Перепису Населення США (1946)