Прийоми проектної діяльності на уроках географії в 7-му класі
Практична робота по темі: «Складання за картками і іншими джерелами опису однієї з странзарубежной Азії з метою туристичної реклами». Метод проектів містить в собі створення умов для самостійного освоєння навчального матеріалу. При роботі над проектами в учнів формуються навички самостійної роботи, роботи в групі. Учні поряд з відомими способами отримання інформації мають можливість придбати нові більш вузькі знання, використовуючи додаткові джерела. Груповий спосіб добування нових знань, виконання отриманого завдання стимулює підвищення інтересу до предмета і до навчальної діяльності. Кожен учень може проявити себе і отримати хорошу оцінку. Групі надається можливість самостійно обирати лідера. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форма уроку: практична робота. Мета уроку: створення міні-проекту за описом однієї з країн закордонної Азії. Освітні завдання: Складання за картками і іншими джерелами опису однієї з країн Азії. Виділити з отриманої інформації особливості країни, привабливі для туризму. Продовжити розвивати уміння і навички роботи з картами атласу і з іншими джерелами. Розвивати навички самостійної роботи учнів в групах. обладнання: 1. Політична карта світу, дрібномасштабні карти атласу (фізична, політична, будова земної кори; кліматична; природних зон; щільності населення; Комплексна карта зарубіжної Азії). 2. Комп'ютер, мультимедійний проектор. 3. Інструктивні картки. 4. Листи ватману, магніти, засоби малювання. ХІД УРОКУ 1 етап практичної роботи: 1. Оголошується тема практичної роботи. Перед учнями ставляться освітні завдання: - Скласти по картах та інших джерел опис однієї з країн Азії; - Виділити з отриманого опису країни особливості, привабливі для туризму. 2. Робота проводиться у вигляді створення та захисту міні-проектів (протягом двох спарених уроків). Хлопці діляться на 4 групи (групи рівні за ступенем навченості; підбирає вчитель). Групою вибирається керівник. Робота в групах ведеться за окремими складеними разом партами. 3. Використовуючи політичну карту Азії, групи вибирають країну, яку будуть описувати (країни не повторюються). 4. Кожній групі роздається інструктивна картка (пояснюється учителем) і план опісанія.Інструктівная картка. 1. Розподілити обов'язки в групі по підготовці питань та захисту (кожен отримує оцінку за результатами участі: оцінку виставляє група). Загальний бал знижується при неповному участю групи. 2. При описі країни використовувати карти атласу і додаткову літературу, інтернет-ресурси. 3. Колективне обговорення результатів роботи в групі. 4. Для захисту з питання: «Пам'ятки країни» використовувати Інтернет- ресурси (даний розділ представити у вигляді слайд-шоу). 5. Додатково оформити захист на аркуші ватману у вільній формі, можливе використання умовних позначень (стандартних по атласу; вільних на розсуд доповідачів). 6. Час на захист: 7-8 хвилин. План опису країни. 1. Назва країни, столиця (показати на карті). 2. ФГП країни (на материку, кліматичних поясах, природних зонах, прикордонні держава, близькість морів і океанів). 3. Природні умови - Особливості рельєфу, клімату; - Великі річки і озера; - Природні зони, їх основні особливості, рослинність і тваринний світ. 4. Населення і господарське життя: - Чисельність населення і розміщення по території країни, приблизна щільність населення; - Склад населення (основні народи); - Особливості побуту населення (житла, ремесла, традиції); - Господарське життя населення (видобуваються корисні копалини, які галузі промисловості, транспорту є в країні, великі міста, які с / г культури вирощуються, які породи тварин розводяться). 5. Пам'ятки країни. 3 етап практичної роботи Робота в групах. 1. Групи представляють результати аналізу отриманої інформації (колективний захист). 2. Колективне обговорення результатів роботи груп. 3. Підбиття підсумків. Виставляння оцінок. 4 етап практичної роботи - рефлексія Учням роздаються жетони різного кольору, один з яких кожен повинен вибрати і передати вчителю на стол.Крітеріі оцінки Оцінка Урок не сподобався блакитний жетон Урок сподобався, сумніваюся в результатах своєї діяльності жовтий жетон Урок сподобався, можу бути активним учасником червоний жетон
БЕРЕЗЕНЬ 1 - д/н компакт-диску(1983) 10 - д/н телефону (1876) 22 - д/н процесору Intel Pentium (1993) 26- д/н макровіруса Melissa (1999) 28 - перша в світі угода з продажу комп'ютера. Покупцем машини UNIVAC I стає Бюро Перепису Населення США (1946)