Неділя, 2025.06.15, 11:07

Головна   Каталог статей   Мій профіль  Вихід

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS


З Україною в серці
Меню сайту
Фізкультхвилинки
Викладання
Проблеми дітей
та їх вирішення
Мотиватори
Категорії розділу
Мои статьи [2]
Позакласна робота [12]
Адміністрування школи [80]
Робота з батьками [18]
Класне керівництво [115]
Викладання математики [11]
Шкільна психологічна служба [10]
Початкова школа [23]
Спорт та здоров'я в школі [6]
Ранній розвиток "МОНТЕССОРІ-city" [30]
Викладання географії [9]
Бібліотека [3]
Викладання хімії [1]
Іноземна мова [3]
Презентації з англійської мови, німецької мови
Педагогічні статті [95]
Банер сайту


Ваша думка
В учительській ви б хотіли мати...
Всього опитано: 203
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Главная » Статьи » Робота з батьками

Заняття з батьками " Сім'я очима дитини "
Мета: оптимізація дитячо- батьківських відносин .

завдання:
розвиток комунікативної компетентності батьків;
допомогти батькам зрозуміти і прийняти дитячу позицію в різних життєвих ситуаціях;
формування адекватних способів реагування під час конфліктних ситуацій типу дитина-батько .

Обладнання: дошка , маркер або крейда , картки для вправи «Знайомі ситуації» , дитячі іграшки.

хід заняття

1.Размінка .

а ) Вправа « Мою дитину звати ... Ми його назвали так , тому що ... »

Учасники тренінгу сидять у колі , починає вправу ведучий. Мета цієї вправи створити теплу доброзичливу атмосферу в групі.

2.Основні частина .

а ) Вправа «Моя ідеальна сім'я ».

Ведучий говорить : «Кожен з нас мріяв про ідеальну сім'ю . Давайте трохи пофантазуємо на цю тему. Який по -вашому має бути ідеальна сім'я ? » Учасники по черзі називають те , що для них важливо . Наприклад: любов, взаєморозуміння , турбота один про одного і т.д. Все, що називається записується ведучим на дошку. Після того як всі висловилися , ведучий прочитує все, що записав і уточнює: «Подивіться уважно : ми нічого не забули? Може потрібно додати щось ще? Зустрічалася вам така сім'я ? Як ви думаєте чи можлива така сім'я в житті? »Ведучий звертає увагу батьків на те , що їх думка про те, яка повинна бути сім'я різна. А думка дітей може бути зовсім іншим.

б) Скульптура ідеальної сім'ї .

Для цієї вправи група ділиться навпіл будь-яким способом. Перша підгрупа - батьки , друга - діти. Завдання: створити скульптуру ідеальної сім'ї очима батьків для першої підгрупи , і очима дитини для другої . У кожній команді вибирається людина, яка буде розповідати про скульптуру . Завдання ведучого : допомогти почати обговорення , увійти в образ дітей учасникам другої підгрупи. На обговорення дається не більше 3-5 хвилин.

Потім кожна команда представляє свою скульптуру і відповідає на питання іншої команди.

Після цього - обмін враженнями , почуттями учасників , що були в тій чи іншій ролі.

Ведучий підводить невеликий підсумок про те , чим розрізняються ці скульптури і що в них спільного.

в) Вправа « Давай пограємо» .

Залежно від настрою і складу групи це вправу можна провести або в трійках , або викликати трьох добровольців. Кожен вибирає собі роль тата, мами або дитини. Завдання : без слів взаємодіяти з дитиною. Можна використовувати іграшки або інші предмети. Цю вправу можна проводити і в парі , міняючись ролями. Після проведення невелике обговорення : чи важко , чи легко знайшли спільну мову ; захотілося чи дитині спілкуватися ; що відчував у цей час дитина ?

г ) Вправа «Знайомі ситуації».

Ведучий пропонує потренуватися в розумінні своїх дітей у повсякденних ситуаціях. Для цього група ділиться навпіл або залишаються підгрупи , отримані у вправі «Скульптура ідеальної сім'ї ». Одна підгрупа - діти , інша - батьки. Ведучий з карток зачитує ситуації. «Діти » називають ті почуття , які відчувають діти . А « батьки » - батьківські почуття. Ситуацію, що викликає утруднення і суперечки , можна програти. Після того , як названі почуття , учасники повинні запропонувати можливі виходи з даних ситуацій .

Зразкові ситуації.
Батьки укладають 5 -річної дитини спати. Він просить то попити , то поїсти , то пописати .
Дочка вимагає , щоб мама не приставала до неї з нагадуваннями про те , що треба робити уроки , що треба взяти фізкультурну форму.
Мама хоче , щоб син весь час після школи був зайнятий. Відвідував різні гуртки , займався спортом. А син чинить опір.
Старший син весь час зачіпає молодшого. Не може повз пройти , щоб не зачепити , щоб що-небудь не сказати.
Дитина приніс двійку з контрольної і сховав щоденник .
Батько прийшов з роботи , побачив у коридорі кинутий велосипед і став кричати .

Для більш розкутою і творчої групи можна запропонувати інший варіант проведення даної вправи . Ведучий ділить групу на підгрупи за кількістю карток - ситуацій і дає три хвилини на обговорення і програвання . Потім кожна підгрупа показує ту сценку , яка у них вийшла . Наприкінці вправи - ​​круг. Спочатку з ролі: що відчували , граючи ту чи іншу роль? Потім - про що це вправа , що воно дає кожному з присутніх ?

3.Заключітельная частину.

а ) Вправа « Вустами немовляти» .

Учасники діляться на пари. Ведучий пропонує їм уявити, що замість них тут знаходяться їхні діти : «Що Ваша дитина може Вам побажати як батькові ? Який дати пораду , щоб Вам простіше було його розуміти і виховувати? » Перший з пари говорить за свою дитину . Приблизно це звучить так: « Мене звуть Маша , мені 12 років. Мама , я бажаю тобі по- більше мені довіряти. » Потім партнери міняються місцями. Другий учасник промовляє всі слова за Машу. Перший вислуховує і відповідає, якщо вважатиме за потрібне. Те ж саме розігрується і для другого учасника. Якщо в групі раніше не проводилися подібні вправи , то ведучому необхідно викликати добровольця і показати на прикладі.

На роботу в парі дається не більше 5-6 хвилин.

По закінченні роботи обговорення : що почули від дітей , що відчули.

б) Круг. Підведення підсумків . Ведучий: « Наша зустріч підійшла до кінця . Хотілося б почути від вас , що сьогодні стало найголовнішим для вас і з яким почуттям ви йдіть.

в) « Подарунок від ведучого» .

Ведучий говорить : «Мені хочеться зробити для вас подарунок. Для цього подивіться на дошку , де записані ваші пропозиції про ідеальну сім'ю і виберіть те , чого вам в сім'ї не вистачає . Тепер закрийте очі. Подумки проговорите цю пропозицію. Уявіть , що у вашій родині вже є те , що ви проговорили . Побудьте трохи в цьому стані. Ще раз подумки проговорите , так як ніби у вас все це вже є. А тепер подумки запишіть цю пропозицію. Поверніть цю уявну папірець і подумки сховайте її у себе в кишені або в сумочці. Відкривайте очі , постарайтеся якомога менше говорити , щоб донести мій подарунок додому. Всім велике спасибі. До побачення ».

Література .
Оклендер В.Окна у світ дитини : Посібник з дитячої психотерапії / Перекл . з англ. - М. : Незалежна фірма «Клас» , 2003 . - 336с .
Кіпніс М. Тренінг сімейних відносин. Частина 2 : Батьківство . - М.: « Ось- 89 » , 2005 . - 128с . ( Дієвий тренінг )
Вачков І.В. Метафоричний тренінг . - 2 -е вид. - М.: « Ось- 89 » , 2006 . - 144с . ( Дієвий тренінг )
Категория: Робота з батьками | Добавил: Inna (2015.01.21)
Просмотров: 712 | Рейтинг: 5.0/10




Всего комментариев: 0
avatar
З Україною в серці
Нові матеріали:
СЛОВНИК
Фонт - шрифт.
Правила роботи
Відлік часу
Вхід на сайт
Цікавий матеріал

Тексти листів подяки батькам, учням і вчителям



Запрошення на батьківські збори. Шаблони



Виховні години 3 клас



Бланк (шаблон) Протоколу батьківських зборів: оформляємо правильно



Зразок протоколу батьківських зборів


Святкуємо разом:
БЕРЕЗЕНЬ
1 - д/н компакт-диску(1983)
10 -   д/н телефону  (1876)
22 - д/н процесору Intel   Pentium (1993)
26- д/н  макровіруса Melissa    (1999)
28 - перша в світі угода з продажу комп'ютера. Покупцем машини UNIVAC I стає  Бюро Перепису Населення США (1946)
Поиск
Календарь
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзья сайта
  • Создать сайт
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz