5-й клас. Урок-подорож. Тема уроку "Дії з десятковими дробами"
Цілі уроку:
дидактична повторити правила додавання, віднімання, множення, ділення десяткових дробів; вміти виконувати дії з десятковими дробами; вміти розв'язувати рівняння.
виховна виховувати дружні стосунки в класі; вміння працювати в парах, розвивати інтерес до математики.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний момент (2 хв).
Проконтролювати, щоб за кожною партою сиділо по одному сильному учневі. Оголосити тему уроку і його завдання.
Вчитель: Сьогодні у нас урок - подорожі в країну десяткового дробу і ми з вами вирушимо в політ, і у нас буде багато пригод.
2. Усна робота (8 хв).
Учитель: Спочатку перевіримо готовність до польоту. Ми перевіримо це вміння в усному рахунку. Вам потрібно намагатися відповідати правильно і швидко, від цього залежить, полетимо ми в подорож чи ні.
питання учням
1) Сформулюйте правила складання, множення, ділення десяткових дробів?
2) Повторити розподільна властивість.
1. Прочитайте
1,1; 5,678; ; 6,7;; 0,001;; 12,003.
2. Обчисліть
0,2 • 43 0,54 + 3,06 3,5 • 0,2
+ 0,4: 0,2 +1,1
: 0,3: 9: 2
• 0,2 = 6 -1,99 = 0,01 + 0,1 = 1
3. спростить 4,5a + 5,6a 4.
Уявіть у вигляді десяткового дробу 2,4y - 0,2y 20%; 40%; 56%: x + 1,1x + 6,4x
Учитель: Тепер ми до польоту готові. Але нам треба дізнатися, на якому літаку ми повинні здійснити політ (По таблиці потрібно відповісти на питання)
3) Найменшу дріб, що знаходиться в проміжку від 1 до 5.
4) Дріб, в якій одна цифра повторюється кілька разів.
5) Знайдіть добуток чисел 0,08 і 0,5.
Т -3,05; У- 2,57; 3- 0,32; 5 - 4,8888; 4 - 0,4.
Учитель: Тепер ми з вами летимо в літаку ТУ-354.
У літаках зазвичай слухають музику, читають газети, розгадують кросворди. Отже, ми будемо летіти, грати в "математичне лото". Хто швидше вирішить і закреслить всі числа в лото той переможе? Можна вирішувати устно.50% від 2,2 7,86x -2,86x,
Учитель: Жахливо, але наш літак зазнає аварії. Пілот у нас дуже хороший, тому він насилу, але садить літак на острів. На цьому острові зустрічаються аборигени і мандрівники. Аборигени - це хлопці першого варіанту, а мандрівники - це хлопці другого варіанту. Увага кризова ситуація, аборигени ходять знищити наших мандрівників. Щоб цього не сталося, мандрівникам треба довести, що вони вміють виконувати дії з дробами.
Робота в парах. Хлопці першого варіанту контролюють виконання завдань другого варіанту.
Учитель: Аборигенам мандрівники сподобалися. І вони не тільки стали ворогувати з ними, а й розповіли про свою цивілізації.
Мандрівники і аборигени познайомилися, обмінялися знаннями і потоваришували. Для закріплення свого союзу вони вирішили зіграти в дружній футбольний матч. Гол - це правильно вирішена рівняння
1) (x - 5,6): 12 = 3,7
2) 12x + 14x + 4,2 = 12
3) (x + 2,1) • 4 = 15,2
4) (9,1 - x) - 2,8 = 2,9
5) 4,6x + 3,8x - 1,6 = 0,5
5. Физминутка (2 хв).
Учитель: Потім були танці біля багаття. (Під музику повторюють рухи за вчителем)
6. Робота у дошці (3 хв).
Учитель: Після матчу, щоб ще більше закріпити дружбу, проводиться банкет. Але щоб влаштувати банкет, щоб усім всього вистачило, місцеві жителі повинні вирішити задачу.
завдання
Запас м'яса - 42 кілограми; на стіл приготували цієї кількості. Жінки зібрали 9,2 кілограмів абрикосів, а діти назбирали бананів в 1,5 рази більше. Скільки м'яса і скільки фруктів на столі?
Умова задачі записуємо на дошці і вирішуємо з коментуванням.
7. Завдання на кмітливість (3 хв).
Учитель: На стіл накрили. Добре повечеряли, при цьому нікого не образили. Особливо сміливі перестрибували через багаття. Для того, щоб перестрибнути треба вирішити завдання на кмітливість. Цегла важить 2 кг і ще півцеглини. Скільки важить цегла? (3 кг) Пара коней пробігла 40 км. Скільки кілометрів пробігла кожен кінь? (40 км) У семи братів по одній сестрі. Скільки всього дітей? (8) До Айболиту на прийом прийшли звірі. Все, крім 2, собаки. Все, крім 2, кішки. Все, крім 2, зайці. Скільки тварин прийшло до Айболиту? (3) Зайці пиляють колоди. Вони зробили 12 розпилів. Скільки вийшло чурбаков? (13)
8. Рішення завдання (5 хв).
Учитель: Поїли, потанцювати, навіть через багаття пострибали, пора б і спати лягати. Але у аборигенів свої звичаї. Пустять мандрівників спати в хатину тільки після того, як вони знайдуть обсяг житла і площа його стелі. Розміри у хатини такі: висота -2,5 м; довжина - 6,25 м; а ширина - 5 м.
9. Підведення підсумків (2 хв).
Учитель: Ну, от і настав ранок. За мандрівниками прилетів вертоліт. Але в аеропорту їх чекали журналісти, які стали питати, що ж відбулося за час польоту і що повторили за час цієї подорожі?
Учитель коментує оцінки за урок.
10. Домашня робота намалювати подорож в країну "Дроби".
БЕРЕЗЕНЬ 1 - д/н компакт-диску(1983) 10 - д/н телефону (1876) 22 - д/н процесору Intel Pentium (1993) 26- д/н макровіруса Melissa (1999) 28 - перша в світі угода з продажу комп'ютера. Покупцем машини UNIVAC I стає Бюро Перепису Населення США (1946)